BURSA ENDÜSTRİ ZİRVESİ
• BURSA METAL İŞLEME TEKNOLOJİLERİ FUARI 17. Uluslararası Metal İşleme Makineleri, Donanımları, Yan Sanayileri, el Aletleri, Hidrolik ve Pnömatik Fuarı
Türkiye makine imalat endüstrisinin tüm taşlarını bir araya getiren ve ülkemizin en büyük üç fuarından biri olan “Bursa Endüstri Zirvesi” adı altında düzenlenen Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarı, Bursa Sac İşleme Teknolojileri Fuarı, Kaynak Teknolojileri Fuarı ve Otomasyon Fuarı, imalat endüstrilerinin tüm süreçlerini bir kez daha Tüyap Bursa çatısı altında topluyor. Kaliteli üretim ile birlikte uluslararası pazarlarda markalaşma yolunda ilerleyen makine sektörünün Bursa buluşması olan fuarlar, bu yıl da 7 ayrı salondan oluşan toplam 40 bin m2 alanda 10-13 Aralık 2015 tarihleri arasında kapılarını açacak.

Makine sektörüne yön veren; metal ve saç işleme teknolojileri, kaynak teknolojileri, kalıp yan sanayi ve otomasyon sektörlerinin tüm paydaşlarını bir araya getiren Bursa Endüstri Zirvesi, geçtiğimiz yıl 40’tan fazla sanayi şehrinden, 60 farklı ülkeden toplam 44 Bin 665 sektör temsilcisini buluşturmuştu. Bu yıl da 45 bin ziyaretçiyi Tüyap Bursa çatısı altında ağırlayarak son teknolojinin ziyaretçi ile buluştuğu son nokta olarak dikkat çekmeyi hedeflemektedir.

Bursa Endüstri Zirvesi hakkında açıklamada bulunan Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, zirvenin Ar-Ge destekli inovasyon harikası ürünlere ev sahipliği yaptığının altını çizdi. Fuar kapsamında yerli otomobil üretimine destek verecek hassas makinelerin sergilendiğini söyleyen Ersözlü, “Uzun yıllardır her anlamda oldukça başarılı bir zirveye ev sahipliği yaptığımızı düşünüyoruz. Fuarlarda yakalanan satış rakamları, sürekli üzerinde durduğumuz ve önemini her fırsatta dile getirdiğimiz Bursa Endüstri Zirvesi’nin, sektörün en önemli marka fuarları arasında olduğunun göstergesidir. Ülkemizin en büyük 3 fuarından birisi olan zirve kendi gücünü katlayarak yoluna emin adımlarla devam ediyor. 4 gün boyunca binlerce sektör profesyonelini ağırlamasını hedeflediğimiz zirvede firmalar yeni ürünlerini tanıtıyor. Fuarlar süresince gerçekleşecek ticaretle 250 milyon dolarlık iş hacmi hedefine ulaşmasını, ekonomiyi canlandırmasını hedeflemekteyiz.

Yurt dışından gelen profesyonel ziyaretçilerden de yoğun ilgi gösterdiği fuarlarda geçtiğimiz yıl 4 ayrı konuda gerçekleşen UR- GE projeleri kapsamında gerçekleşen ‘Ticari Safari’ Projesi kapsamında yerli firmalar ve yabancı iş dünyası temsilcileri B2B programında 700’ün üzerinde iş görüşmesi gerçekleşmişti. Bu yıl da Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ve T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu gerçekleşecek Ur-ge projeleri ile yurt dışından gelecek iş adamları ile katılımcı firmalar arasında yeni iş bağlantılarının kurulmasını beklemekteyiz.” dedi.

Fuarda İkili İş Görüşmeleri Organize Edilecek
Her yıl olduğu gibi bu yıl KOSGEB ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası desteği ile ikili iş görüşmeleri 12 Aralık 2015 günü organize edilmektedir. Tüyap Bursa Fuar alanında düzenlenecek, yurtdışından davetli iş adamları ile fuar katılımcı firmaların katılım sağlayacağı görüşmeler ile bölge ve ülke ihracatına büyük katkı sağlaması hedeflenmektedir.

Destek / İşbirliği
Kuruluşumuz Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan fuarlarda; Takım Tezgâhları Sanayici ve İş Adamları Derneği (TİAD) ve Makina İmalatçıları Birliği (MIB) ve işbirliği, KOSGEB ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin değerli destekleri yer almaktadır.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi Almak İçin Şimdi Arayın!